Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

WarsawBooster23 - Warming-up

WarsawBooster'23 Miejski program akceleracyjny dla start-upów

Projekt finansuje m.st. Warszawa

Warming-up

Po raz pierwszy mieliśmy okazję zobaczyć się na żywo z reprezentantami i reprezentantkami 40 startup-ów zakwalifikowanych do pierwszego etapu akceleracji.

Teraz, kiedy już się poznaliśmy, cieszymy się bardzo, że będziemy mieli okazję pracować i poznawać się lepiej. To właśnie różnorodność pomysłów i wielość spojrzeń jest jednym z największych kapitałów Warsaw Boostera. Nie tylko dla naszego miasta, ale dla międzynarodowych rynków i odbiorców na całym świecie 

Warsaw Booster to najdłużej realizowany miejski program akceleracyjny w Europie. Do jego 10. edycji zostało zgłoszonych 130 projektów. 45 z nich zakwalifikowało się do kolejnego etapu. Wszystkie zaprezentowały się w Centrum Kreatywności Targowa. W wydarzeniu zorganizowanym przez miejskie Biuro Rozwoju Gospodarczego wzięli udział przedstawiciele warszawskiego samorządu, biznesu oraz branżowych organizacji pozarządowych.

W ramach rozpoczętej właśnie, sześciotygodniowej I fazy akceleracji, wszystkie 45 startupów otrzyma indywidualne i dopasowane do ich najpilniejszych potrzeb wsparcie doradców programu. Autorzy zakwalifikowanych projektów mogą również liczyć na opiekę merytoryczną 100 mentorów i ekspertów – z kilkudziesięciu spółek z sektora prywatnego i publicznego, a także biur miasta i organizacji społecznych.

Udział w projekcie to również okazja do spotkań networkingowych, wymiany doświadczeń i budowania relacji biznesowych. Po zakończeniu tej fazy, 30 sierpnia, zostanie ogłoszonych 20 startupów, które zakwalifikują się do II fazy akceleracji. 19 października wyłonionych zostanie z nich 10 najlepszych projektów, które będą mieć szansę na zwycięstwo. Finał tegorocznej edycji Warsaw Booster odbędzie się 12 grudnia, a 3 zwycięskie projekty otrzymają nagrody finansowe w wysokości – odpowiednio: 45 tys. zł, 30 tys. zł i 12,5 tys. zł.

Lista 45 startupów, które zostały zakwalifikowane do udziału w 10. edycji programu: 

1strike, Advin, Alpha Powders, Aptamed, AR Platform, Autonomynow, Babyrain, Bio Ice Cream Dots, Career Space, Easyrecycle, Elmohubs, Emo-Link, Esently, Face Motion Capture, First Water Technology, FloFloor, Foams&Sponges from Polymer Waste, Garbage Collector, Getvision, Gizmomocap, Gofreegan, Hotels Audit, Hydrohub, Kraftly, Litio, Modino.io, Nanosci, Oszczędne Źródła Energii na Paliwa Altyrnatywne, PD MEDS, Pinmercy, Pleso Therapy, Power Cob, Qper, Rotobooster, Soloraid, Styx, Syntro.ai, Syslop, Urinergy i Waste2.