Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

WarsawBooster23 - Finaliści Warsaw Booster

WarsawBooster'23 Miejski program akceleracyjny dla start-upów

Projekt finansuje m.st. Warszawa

Finaliści Warsaw Booster

Znamy finałową dziesiątkę!

Wielki finał Warsaw Boostera odbędzie się 12 grudnia 2023 r. w Warszawie. Wówczas poznamy trzech laureatów. Zwycięskie projekty otrzymają nagrody finansowe w wysokości – odpowiednio: 45 tys. zł, 30 tys. zł i 12,5 tys. zł.

Finałowa dziesiątka

  • 1Strike - platforma dostarczająca oprogramowanie w modelu usługowym, działa jak „ethical hacker” umożliwiając ciągłe i automatyczne badanie odporności organizacji na ataki cyberprzestępców, stosując dokładnie takie same metody i techniki jak oni. Dostarcza raporty i konkretne rozwiązania w postaci tasków do Jiry.
  • Alpha Powders - opracowała technologię zwiększania sferyczności proszków polimerowych, która pozwala na przekształcenie tanich i łatwodostępnych proszków polimerowych o niskiej jakości (w tym z recyklingu) w materiały o parametrach dostosowanych do najwyższych wymagań sektora druku 3D. Jej wdrożenie na dużą skalę całkowicie zredefiniuje sektor materiałów do druku 3D.
  • AptaMed - przyszłość diagnostyki to szybkie testy oraz terapia spersonalizowana, możliwa dzięki analizie wybranych leków, antybiotyków i białek w czasie rzeczywistym we krwi pacjenta. Biofizyczna i bioinżynieryjna hybryda technologiczna pozwoliła na opracowanie uniwersalnej metody diagnostycznej, która jest w stanie wykonać szeroką pulę testów w zależności od dobranej końcówki pomiarowej. Urządzenie to ułatwi lekarzowi prowadzenie skutecznej terapii i leczenia.
  • AutonomyNow - oferuje System ADAS, który jest zaawansowanym systemem wspomagania kierowcy dedykowanym do sektora autobusów miejskich. System oparty jest na analizie obrazu z kamer, jak również sygnałów z radaru. Sygnały z sensorów analizowane są za pomocą sztucznej inteligencji. Specjalnie przygotowane algorytmy, wytrenowane i przetestowane na autorskim zbiorze danych pozwalają na monitorowanie zarówno kierowcy jak i otoczenia pojazdu w celu wykrywania niebezpiecznych zdarzeń i zachowań.
  • Garbage Collector - trasy odbioru odpadów komunalnych w miastach i wsiach zawierają często po kilkaset punktów i są ułożone według nieoptymalnych harmonogramów, które kiedyś były układane ręcznie. Garbage Collector potrafi optymalizować zarówno harmonogram jak i trasy, uwzględniając specyfikę odbioru odpadów. Rozwiązanie zmniejsza istotnie koszty pracy i floty załóg śmieciarek.
  • Hotels Audit - skupia się na wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań w branży hotelarskiej. Pomaga najlepszym hotelom stać się jeszcze lepszymi, podnieść poziom obsługi gości z niespotykaną dotąd dokładnością i osiągać większe zyski ze swoich usług. Wykonuje audyty oparte na sztucznej inteligencji, oraz przygotowuje gotowe do wprowadzenia sugestie poprawek, które sprawią, że gość w hotelu poczuje się wyjątkowo, a hotel zyska stałego klienta. System opiera się na analizie danych w czasie rzeczywistym.
  • HydroHub - innowacyjny projekt reaktora chemicznego, który w odróżnieniu od obecnie istniejących rozwiązań jest w stanie, w wydajny sposób, pracować bez kosztownego odsalania wody jako surowca. Dzięki autorskiej technologii, projektowany system jest w stanie obniżyć negatywny wpływ na środowisko poprzez bezodpadowe zagospodarowanie zrzutu wody zasolonej do cieków powierzchniowych.
  • Modino.io – oferuje rozwiązanie w modelu SaaS oraz on-premise, którego głównym celem jest dostarczanie oprogramowania / aktualizacji bezpieczeństwa urządzeń IoT w sposób „safe” i „secure”. „Safe” ponieważ, dzięki ponad 15+ doświadczenia w kryptografii, twórcy kompleksowo szyfrują proces aktualizacji, a „secure” ponieważ nawet jeżeli aktualizacja na urządzeniu docelowym nie dojdzie do skutku, urządzenie nigdy nie pozostanie wyłączone / poza siecią. Modino.io zapewnia kompleksowe bezpieczeństwo przy redukcji downtime urządzenia prawie do zera.
  • NanoSci - jest firmą technologiczną, łączącą świat nauki i biznesu, która czyni świat zdrowszym miejscem do życia. Rozwijana przez zespół technologia oczyszczania powietrza i ograniczania przepływu chorób jest znacznie bardziej wydajna energetycznie i trwalsza od dotychczas używanych rozwiązań. To właśnie dzięki opracowanym przez NanoSci silnikom fotokatalitycznym można oddychać czystym oraz wolnym od wirusów i grzybów powietrzem w domach, budynkach użyteczności publicznej i komunikacji miejskiej.
  • Pd Meds - pracuje nad rozwiązaniami do nowoczesnej rehabilitacji oddechowej, które mają pomóc odciążyć służbę zdrowia, walczącą z niedoborami kadrowymi. Rozwiązanie oparte jest na systemie Notos – przeznaczonym do samodzielnych ćwiczeń w oparciu o aplikację mobilną z AR oraz Boreas – urządzeniu medycznym do rehabilitacji wielu osób równocześnie przez jednego specjalistę w szpitalach i zdalnie. W obu przypadkach pacjent ćwiczy oddychając przez rurkę połączoną z mechanizmami stawiającymi opór i mierzącymi postępy.